Профілактика ГРВІ: лікарські та народні засоби

Профілактика ГРВІ: лікарські та народні засоби

23.02.2016 Off By nazdorovya

Препарати для профілактики грипу бувають різні. Це противірусні засоби, інтерферони і індуктори інтерферонів. Проводити профілактику противірусними препаратами в період епідемії малоефективно. Використовувати їх як екстрений засіб проти вірусу не завжди ефективно. Одноразовий прийом теж не потрібен. Противірусні засоби потрібно приймати за певною схемою ще до початку вірусного сезону і на початку захворювання. Дозування і схеми визначає лікар.

Ефективність такої процедури становить приблизно 15%, так як дія ліків направлена проти певного типу вірусів. Протипоказаннями до застосування є дитячий вік до 1 року і вагітність. Відносно новими противірусними препаратами є інгібітори нейрамінідази. Вони ефективні для лікування і профілактики всіх типів грипу за умови першого прийому препарату не пізніше 2 діб від появи перших симптомів.

Застосування інтерферонів та їх індукторів дозволяє організму створити внутрішньоклітинну несприйнятливість до вірусів і сприяє підвищенню імунітету. Але приймати їх без вивчення імунного статусу пацієнта небезпечно, так як тривале використання може призвести до зниження захисних функцій організму в цілому. Перед прийомом будь-яких препаратів потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Неспецифічна профілактика

До неспецифічної профілактики відносяться наступні заходи:

  • дотримання правил суспільної та особистої гігієни;
  • обмеження контактів з хворими на грип людьми;
  • прийом імуностимуляторів;
  • прийом вітамінних препаратів в осінньо-зимовий період;
  • підвищення опірності і стресостійкості організму за допомогою здорового способу життя, загартовування і занять спортом;
  • повноцінне харчування, правильний режим сну і відпочинку, помірні розумові навантаження.

Кожен день вранці і ввечері потрібно промивати ніс і полоскати горло солоною водою, яку можна придбати в аптеці або зробити розчин самостійно. Ще один ефективний засіб – фізіологічний розчин, який також продається в аптеках. Ці недорогі та безпечні засоби допоможуть зберегти здоров’я. Якщо ви захворіли, то міняти маску варто кожні дві години, при чханні та кашлі потрібно прикривати ніс і рот одноразовими серветками. Нарешті, потрібно часто мити руки з милом, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.

Засоби народної медицини

Відмінні противірусні і імуностимулюючі властивості мають цибуля, часник, м’ята, шипшина, обліпиха, журавлина, брусниця, лимон, мед. На основі різних трав, ягід, фруктів і овочів можна приготувати настої для підвищення імунітету та профілактики захворювання, а також для полегшення симптомів, якщо людина все-таки захворіла. Відвари і настої ехінацеї, лимонника вживають відповідно до інструкції на етикетці.

Хвойні рослини – ялівець, сосна, ялиця та інші – теж використовують для знезараження повітря в приміщенні. Ефірні масла цитрусових, чайного дерева, евкаліпта, хвойних рослин можна додавати в аромалампу, на роботі використовувати ароматичний кулон. Ефірні масла також можна додавати в ванну.

Можна приготувати медово-лимонну ванну. Для неї слід подрібнити 7 лимонів, залити їх гарячою водою і залишити на кілька годин. Потім набрати воду в ванну, вилити в неї лимонний сік, а залишки лимону занурити в воду в марлевому мішечку. Потім 100 грамів меду розчинити в 100 мілілітрах теплої води і теж вилити в воду. Приймати ванну протягом 15-20 хвилин один раз в 3-4 дні.

Проте найкращої профілактики ви можете досягти в тому випадку, якщо будете використовувати одразу всі ці поради, не обмежуючись одним варіантом.