Як захиститися від грипу та ГРВІ

Як захиститися від грипу та ГРВІ

27.02.2016 Off By nazdorovya

Профілактика грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій є одним з найбільш важливих завдань в осінньо-зимовий період. Адже будь-яке захворювання можна і потрібно попередити заздалегідь, щоб уникнути серйозних наслідків і ускладнень. В даній статті ми з’ясуємо, як захиститися від грипу та ГРВІ, використовуючи комплексний підхід.

Грип – досить серйозне захворювання. Він буває кількох видів: А, В, С та інші, в рамках яких є різновиди. Слід пам’ятати, що кожен рік вірус мутує. Однак всесвітня фармакологія не стоїть на місці і весь час покращує вакцини і препарати для профілактики і лікування цього захворювання. Вірус грипу переходить від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Він проявляє себе протягом перших 2-3 днів.

ГРВІ – це загальна назва для захворювань, пов’язаних з гострими респіраторними вірусними інфекціями. Вони приносять безліч незручностей, проте не зрівняються за симптомами з грипом. Точно дізнатися, який саме вірус атакував організм, дозволяє аналіз крові.

Симптоми грипу та ГРВІ

Симптоми при захворюванні на грип та ГРВІ схожі. Головна відмінна риса – швидкість їх появи, тяжкість і наявність ускладнень. При грипі симптоми проявляються швидко, часто можна навіть вказати точний час, коли людина відчула, що хвора. Головна характеристика – висока температура. Як правило, вона тримається вище 38,5 градусів і за кілька годин різко підвищується до 39-40 градусів. Температура тримається протягом 3-4 днів. Також під час грипу з’являються й інші симптоми: озноб, рясне потовиділення, сильний головний біль, болі в очах, запаморочення, ломота в м’язах і суглобах, болісний кашель.

ГРВІ, як правило, супроводжують нежить, біль і почервоніння горла. Симптоми проявляються протягом декількох днів, але не так різко, як при грипі. Температура може підвищитися, але не так сильно. Практично кожна людина за все своє життя хоча б один раз переносила грип або ГРВІ. Однак варто пам’ятати, що віруси схильні до мутацій, тому симптоми і перебіг захворювань можуть змінюватися.

Профілактика грипу

Захиститися від грипу можна декількома способами. Найголовніше для профілактики – своєчасність її проведення. Найкраще проводити профілактику кожне міжсезоння, тобто, восени і навесні.

  • Загартовування. Для загартовування підходить будь-який вік, але краще за все починати якомога раніше і в літній час. Головне при таких процедурах – це поступовість, тобто, необхідно поступово знижувати температуру, щоб підготувати свій організм. До такого роду процедур відноситься обливання холодною водою, купання у відкритих водоймах, ходьба босоніж, прогулянки або біг на свіжому повітрі. 
  • Правильне харчування. Кращий спосіб захисту від різних захворювань – правильне і збалансоване харчування. Продукти, в яких містяться вітаміни і мікроелементи, зміцнюють організм і, відповідно, імунітет.
  • Заняття спортом. Правильні і регулярні фізичні навантаження здатні зміцнити організм і знизити ризик захворювання на грип та ГРВІ. Рекомендується робити щоденну зарядку, здійснювати ранкові або вечірні пробіжки, відвідувати спортзал або басейн кілька разів на тиждень. Тут важлива саме регулярність, адже якщо ви звикли займатись спортом лише раз на місяць, то серйозного результату очікувати не варто.
  • Вакцинація. Сезонна вакцинація проти грипу є ефективним способом профілактики цього захворювання. Вакцина викликає формування високого рівня специфічного імунітету проти грипу. Навіть якщо людина все-таки захворіє, вона легше перенесе грип і уникне ускладнень.