Що таке БАДи?

Що таке БАДи?

28.01.2016 Off By nazdorovya

Біологічно активні добавки до їжі або, простіше кажучи, БАДи міцно увійшли в наше повсякденне життя. Про них складається  неоднозначна думка. Багато різних думок, чуток, домислів і пересудів: від повального захоплення до повного неприйняття. Біологічно активні добавки з’явилися в Україні порівняно недавно близько 10 років тому, aле вже сьогодні населенню України пропонують свою продукцію понад 200 фірм-виробників, За дуже приблизниїні БАД поки що регулярно БАДи  вживають не більше 5% українців.

Давайте попробуємо з’ясувати, що ж насправді являють собою біологічно активні добавки, в чому їх переваги і недоліки, коли їх слід приймати, чи є у них протипоказання?

1.Що ж  таке БАДи?

Біологічно активні добавки (БАД) – це природні або ідентичні природним біологічно активні речовини, одержувані з рослинного, тваринного або мінеральної сировини. Вони можуть включатися до складу харчових продуктів, напоїв, або використовуватися самостійно в різних формах, з метою забезпечення організму людини необхідною кількістю незамінних харчових речовин

2. Чи можна розглядати БАДи як ліки?

 Ні. БАДи можуть використовуватися для профілактики та допоміжної терапії захворювань, а також нормалізації функцій організму, але ні в якому  випадку, добавки самі по собі не мають лікувального ефекту в цьому істотна відмінність БАД від ліків. Добавки не можуть лікувати, вони допомагають нашому організму протистояти різним несприятливим факторам.

3.Чи є у БАДів протипоказання?

Так, адже  БАД є частиною харчового раціону, і як на будь який продукт може бути алергічна реакція чи індивідуальне несприйняття організмом. Отже вживання БАД треба ставитися так само уважно, як і до планування нашого харчування.

4.У яких випадках протипоказане вживання БАДів?

Як загальне правило, без  консультації з  лікарем не рекомендовано вживати БАДи  вагітним жінкам, годуючим матерям і дітям.

5.Наскільки ефективно впливають  БАДи на імунну систему організму і його здатність протистояти різним захворюванням?

Настільки ж, наскільки правильне збалансоване харчування зі свіжих і якісних продуктів ефективно впливає на імунну систему і посилює здатність нашого організму. Проте ні для кого не секрет, що в наші дні більшість з нас просто не мають можливості забезпечити свій повсякденний раціон усіма поживними компонентами і саме в цьому випадку виявляється необхідність у додатковому прийомі БАДів багатими на  мінерали, мікроелементи, поліненасичені кислоти, волокна і т.д.

6.Чи можна  розглядати БАДи  як аналог  вітамінних препаратів та лікарських засобів, що підвищують імунітет?

Ні, в лікарських засобах концентрація вітамінів в десятки разів перевищує фізіологічні потреби організму, тобто в  терапевтичних дозах які мають лікувальний  ефект.

Кожен вирішує сам, які активні добавки йому приймати. Адже на відміну від більшості лікарських засобів, для БАД не потрібно рецепт і призначення лікаря, але слід пам’ятати, що тим самим ми беремо на себе відповідальність за своє самопочуття та здоров’я.